Ασφαλιστικός Σύμβουλος Υγείας

Η αδυναμία πρόσβασης σε ιατρικές υπηρεσίες υψηλού επιπέδου, η απουσία πρωτοβάθμιας φροντίδας και το υψηλό κόστος θεραπείας, είναι μερικές από τις ελλείψεις οι οποίες καταδεικνύουν τα σημερινά προβλήματα στο χώρο υγείας στη χώρα μας. Σύμφωνα με πρόσφατες έρευνες, η δαπάνη για ιδιωτικές υπηρεσίες υγείας στην Ελλάδα είναι η 2η μεγαλύτερη στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Επιπλέον, οι δαπάνες των νοικοκυριών για υπηρεσίες υγείας απορροφούν, σταθερά τα τελευταία χρόνια, ποσοστό μεγαλύτερο από το 7% των μηνιαίων τους εξόδων.

Στο πλαίσιο αυτό, σας προσφέρουμε τη μοναδική ευκαιρία να εργαστείτε στον τομέα ασφάλισης Παροχής Ολοκληρωμένων Υπηρεσιών  Υγείας, ως ελεύθερος Επαγγελματίας.

HEΑLTH INSURANCE ADVISOR

Καθήκοντα

  1. Γρήγορη ανάπτυξη και αποτελεσματική διαχείριση πελατολογίου
  2. Εντοπισμός αναγκών πελατών
  3. Συλλογή  στοιχείων δυνητικών πελατών
  4. Ανάλυση ταμείων
  5. Δημιουργία   και παρουσίαση ολοκληρωμένης λύσης εξατομικευμένων υπηρεσιών  υγείας

Επιθυμητά Προσόντα

  1. Πτυχίο Ανώτατης ή Ανώτερης Σχολής
  2. Ηλικία μεγαλύτερη των 28 ετών
  3. Ευχέρεια επικοινωνίας, δυναμικός χαρακτήρας και οργανωτικότητα
  4. Καλή γνώση Η/Υ – Αγγλικής γλώσσας
  5. Επιθυμητή προϋπηρεσία σε τομείς υγείας

Παροχές

  1. Ελκυστικό Πακέτο αποδοχών
  2. Διαρκής υποστήριξη με επικοινωνιακό υλικό (Μarketing Tools)
  3. Επαγγελματικές διακρίσεις
  4. Δια βίου εκπαίδευση - Προετοιμασία για την απόκτηση επαγγελματικής άδειας
Είναι αυτή η καριέρα που σου ταιριάζει?
Αν ναι, στείλε μας το βιογραφικό σου!
Αλλάζουμε τις ζωές των ανθρώπων,
Με την εξειδίκευση.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ